Google Assistent in Android Auto spreekt je WhatsApp-berichten weer goed uit

Veel Android Auto-gebruikers hebben sinds vorig jaar last van een Google Assistent die WhatsApp-berichten in gebrekkig Nederlands voorleest. Dit probleem is nu eindelijk opgelost met een update.
Google Assistent zonder Engels accent
Het voorlezen van binnenkomende appjes in de auto is een uitkomst als je je ogen op de weg moet houden. Dat is dan ook een van de voordelen van de Google Assistent in Android Auto. Helaas heeft het slimme hulpje van Google sinds augustus van vorig jaar problemen met de Nederlandse uitspraak. De assistent probeert de berichten met een Engels accent voor te lezen en dat klinkt als een sterk staaltje gebrekkig Nederlands.
Begin dit jaar kwam Google wel met een oplossing maar die was wat ons betreft onvoldoende. Men moest de taal van de Android-telefoon aanpassen aan de Assistent-taal. Hierdoor is het niet meer mogelijk om de meertalige Assistent te gebruiken. Gelukkig is deze omweg niet meer nodig want versie 6.1.6105 van Android Auto lost het probleem in zijn geheel op, aldus Androidworld-lezer Mark. We hebben het op de redactie ook geprobeerd en het klopt, de Google Assistent spreekt de WhatsApp-berichten weer in correct Nederlands uit.
Werkt bij jou de Google Assistent in de auto weer naar behoren? Laat het ons weten in de reacties onder dit artikel.
Android Auto - Google Maps, Media & Messaging
WhatsApp Messenger
Bedankt voor de tip, Mark!
Plaats reactie
0 reacties