Samsung komt over ruim een maand met zijn nieuwe Galaxy S24-toestellen en je wil natuurlijk weten wat de schade in de portemonnee gaat zijn. Het blijkt dat Samsung in een wereld waarin veel dingen duurder worden, hetzelfde houdt.

Lees verder na de advertentie.
Samsung Galaxy S24-prijzen
Dat betekent dat S24 hetzelfde kost als de S23. Oftewel: de standaard variant 949 euro zal kosten, met een prijs van 1199 euro voor de Galaxy S24+ en tot slot een prijskaartje van 1399 euro voor de Galaxy S23 Ultra. Niet slecht voor een telefoon die in veel opzichten een upgrade zal zijn: zo komen er onder andere verregaande kunstmatige intelligentie-opties naar het toestel (al schijnt Samsung hier dan wel weer een betaald abonnement voor te overwegen). Daarnaast zou het bedrijf de Galaxy S24 Ultra een titanium-behuizing geven, wat een licht maar heel sterk materiaal is.
De Korea Economic Daily schrijft dat Samsung met het niet verhogen van de prijzen hoopt dat het 10 procent meer smartphones zal verkopen. Dat zijn er 33 miljoen. Samsung kan dat ook wel gebruiken. Hoe populair het merk ook is, het heeft al een paar slechte jaren achter de rug waar het om de verkoop van smartphones gaat. Nu is Samsung natuurlijk in meerdere markten actief: het verkoopt ook wasmachines bijvoorbeeld, maar qua telefoons kan het bedrijf wel een boost gebruiken.
AI-mogelijkheden
Het ligt echter niet alleen aan Samsung: de hele telefoonmarkt schijnt wat te zijn gekrompen, maar in 2024 zou die weer 4 procent omhoog gaan. Het is voor Samsung te hopen dat het daar de vruchten van kan plukken, al is dat natuurlijk ook afhankelijk van hoe goed die S24 nu echt is. De Ultra-variant schijnt een plat scherm in plaats van afgerond scherm te krijgen, en flink wat camera’s hebben, net als zijn voorganger. Sowieso focust Samsung veel op fotografie, al moeten we met de nieuwe AI-mogelijkheden nog zien of dat de focus blijft.
We weten het in januari, want op de zeventiende worden de smartphones aangekondigd in het Amerikaanse San Jose. Later in die maand verschijnen ze: in Amerika met de nieuwe Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, maar in Europa waarschijnlijk met de Exynos 2400 van Samsung zelf.
Heb jij de bedragen die Samsung vraagt voor de toestellen over? We vonden de bedragen voor de smartphones ook wel erg hoog vandaag, dus we zijn blij dat het in ieder geval niet omhoog gaat. Deel jouw mening over deze kwestie in de reacties.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten