McDonald’s heeft doorgaans weinig met kunstmatige intelligentie te maken, zou je zeggen. Tegelijkertijd is het natuurlijk een fastfoodketen en is efficiënt werken een van de speerpunten van het bedrijf. Het heeft aangekondigd dat het met Google gaat samenwerken om met behulp van generatieve AI beter te gaan werken. McDonalds belooft alvast ‘heter, verser voedsel’ voor de klant.
Warmer eten door AI
Nu past dat natuurlijk ook wel bij de campagne die het bedrijf nu voert: dat je niet iets van je hamburger hoeft te laten verwijderen om te zorgen dat het versgebakken wordt. Echter lijkt het daarin nu wat verder te willen gaan: niet meer zo’n klef ding in je handen, maar gewoon iets wat lekker heet is en dus ook wel even goed blijft als bijvoorbeeld een Uber Eats-chauffeur het nog helemaal naar je toe moet brengen. Althans, dat verwachten we. Het is in ieder geval niet zomaar een klein AI-foefje dat het wil toepassen.
Vanaf 2024 werkt Google met McDonald’s samen om duizenden restaurants zowel hardware- als softwarevernieuwingen te geven. Het gaat dan bijvoorbeeld om de zuil waarop je je bestelling vast kunt plaatsen en de mobiele app. Ook denkt Mc Do dat het gebruik van generatieve AI op de gigantische datahoeveelheden die het heeft kan helpen om de operatie zelf te optimaliseren. Met andere woorden: het werk van de mensen in de keuken en achter de kassa nog efficiënter te laten verlopen.
Google en McDonald’s
Hoe precies is nog onduidelijk, maar de Google Cloud wordt onder andere ingezet om werkverbeteringen door te voeren. Hoewel Mc Donalds aangeeft dat het de boel wat minder complex moet maken voor het team in het restaurant, en dat er leuke nieuwe ervaringen mogelijk worden voor de medewerkers en klanten, wordt het niet duidelijk of het misschien ook betekent dat er minder medewerkers nodig zijn. Aan de andere kant zien we dit natuurlijk al een tijdje: er zijn minder kassa’s open, omdat je die zuilen hebt om je bestelling op te plaatsen. Dat zal waarschijnlijk mede door AI nog meer als een geoliede machine gaan lopen, waardoor er misschien minder kassa’s nodig zijn.
Het is echter allemaal nog toekomstmuziek en waarschijnlijk vinden de innovaties eerst vooral plaats in de Mc Donalds-bakermat, Amerika. Maar het is in ieder geval grappig om te bedenken hoe AI kan zorgen dat die Franse frietjes net even beter worden. Of in ieder geval rapper in onze handen komen, want niets koelt zo snel af als die dunne, gele aardappelstaafjes van de Mac.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten