Proximus V7 decoder

Lees verder na de advertentie.
In maart kon je op Androidworld al lezen dat Proximus aan een tv-decoder werkte die op Android-software draait. Vandaag heeft Proximus dat ook bevestigd door hun nieuwe Proximus decoder aan te kondigen. Het is trouwens een Europese primeur, want het is de eerste decoder in Europa die draait op het Android Pie-besturingssysteem.
De decoder zal dus naast traditioneel tv kijken ook gebruikt kunnen worden om Android-apps op te installeren, zodat je onder andere ook gemakkelijk naar YouTube en Netflix kunt kijken, maar ook bijvoorbeeld ook Spotify kunt streamen. Alle Android TV-apps zullen beschikbaar zijn op de nieuwe Proximus decoder.
Daarbij komt ook dat de decoder een geïntegreerde Chromecast-functionaliteit heeft. Ben je dus een filmpje op YouTube aan het kijken of iets op Netflix, dan kan je dat naar je tv-scherm casten met dank aan de nieuwe decoder. Daar stopt het uiteraard niet bij, want je kan bijvoorbeeld ook foto’s of je browser en nog veel meer naar je tv casten.
Aangezien Netflix en YouTube behoorlijk wat content in 4K-resolutie hebben, was het dus ook nodig dat de nieuwe Proximus decoder dit ook aankan. Gelukkig is dat ook het geval. De nieuwe decoder kan content in 4K HDR afspelen en bewaart tot 400 uur aan opnames in de cloud. Die opnames zijn dan overal en altijd toegankelijk via Proximus Pickx, het nieuwe digitale tv-aanbod. Proximus belooft trouwens ook dat hun nieuwe decoder het laagste stroomverbruik van de markt heeft.
Net zoals concurrent Telenet, kan de nieuwe Proximus decoder bediend worden via spraakbesturing. Zo zal je tijdens het kijken kunnen zeggen om het programma te pauzeren, zodat je snel even naar het toilet kunt, maar je kan ook terug- en vooruitspoelen, naar een ander kanaal zappen, en het volume regelen.
Verder zullen klanten van Proximus ook games kunnen spelen via de cloud. Daarvoor heeft Proximus een exclusieve samenwerking aangegaan met Shadow. Helaas kregen we hier nog niet veel informatie over.
Beschikbaarheid
De nieuwe decoder is dus een serieuze verbetering tegenover de huidige decoders van het telecombedrijf. Helaas laat die nieuwe tv-decoder nog enkele maanden op zich wachten, maar het zal het wachten wel waard zijn.
Ben jij klant bij Proximus en zit jij hier op te wachten? Of doet dit je net beslissen om over te stappen naar Proximus? Laat het ons weten in de reacties onder dit artikel.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten