Design

Lees verder na de advertentie.
Beginnen we maar meteen bij een goed punt van de Sirius QS, het is een best mooie tablet. Hij heeft een mooie mat-afgewerkte aluminium achterkant en een glazen witte voorkant, zoals te zien is bij zo veel tablets. De afwerking is goed te noemen en kraakt nergens. De knoppen zijn ook stevig en goed verwerkt. Verder ligt de Sirius goed in de hand, met één aanmerking, aan de zijkanten is er voor gekozen om de tablet met een scherpe rand af te werken in plaats van een een ronding. Dit is een kwestie van smaak, maar wij vonden het in ieder geval geen nadeel. Met 330g is hij niet licht te noemen, maar dat is dan ook een nadeel van metaal gebruiken voor de afwerking.
De plaatsing van de knoppen en poorten is weer een ander verhaal. Er is besloten deze allemaal op de bovenkant te proppen. Hierdoor is het vrij lastig om alle plekken op de tast te vinden. Op de bovenkant is dus allemaal te vinden, houd je vast: power- en volumeknop, miniHDMI, microUSB, hoofdtelefoonaansluiting, kaartlezer en een aparte plug voor de oplader(?). Ja dat lees je goed. Ze hebben bedacht dat het praktisch is om dit apparaat niet te kunnen opladen via USB, maar via een 5V aansluiting die we vroeger op Nokia’s vonden. Waarom hiervoor gekozen is zal ons een raadsel blijven, maar bij aanschaf van deze tablet moet men wel beseffen dat dit betekent dat er nog een oplader mee moet.
Scherm en Geluid
De EVO QS heeft een IPS-scherm met een grootte van 7,9 inch en een resolutie van 1024×768, wat neerkomt op een verhouding van 4:3, dit zien we niet heel veel en het blijft een kwestie van smaak of dit je bevalt. Jammer genoeg is het geen HD. Maar van een budgettablet mogen we ook niet al te veel verwachten. Het scherm is fijn om van te lezen en de kijkhoeken zijn goed, verder is het scherm in vol daglicht nog goed te zien. Het enige tegenvallende van het scherm in de praktijk, is dat wit een beetje geel lijkt. Al met al is het een fijn scherm met redelijk goede kleuren en een prima helderheid.
Het geluid kunnen we verder kort over zijn. Hij heeft redelijk wat volume, maar komt erg schel over. Verder blijft de bas ook achter. het geluid is ook niet stereo. Er zit alleen een speaker aan de onderkant van de tablet
Prestaties
De Sirius QS lijn van Vonino heeft 2 varianten, de gewone QS met 4G ondersteuning, en de door ons geteste EVO QS zonder 4G en een iets lichtere processor. De quad-core Cortex A9 Rockchip 3189 heeft niet veel moeite met alledaagse taken, er is her en der een hapering, en kan over het algemeen uit de voeten met de meeste multimediataken en andere alledaagse zaken.
Gaan we over op games, dan geven zelfs casual spellen spelen zoals Angry Birds al wat problemen.
Accu
De tablet is uitgerust met een 4000 mAh-accu. Dit moet volgens de fabrikant genoeg zijn voor 180 uur standby-tijd of vijf uur in gebruik. De standby tijd klopt aardig. Je kan de tablet gerust een langere tijd laten liggen en hij gebruikt nauwelijks stroom. De gebruikstijd wil nog wel eens eerder in de buurt komen van vier uur. Dat is ok als je alleen thuis zit, maar als je wat meer onderweg bent, kom je waarschijnlijk net wat tekort aan het einde van de dag. Dit is al helemaal het geval mocht je veel spellen spelen of video’s kijken.
Software
De EVO QS draait op Android 4.2.2 Jelly Bean. Dit is jammer en brengt ook meteen een probleem naar boven als je een tablet neemt van een kleinere fabrikant, het updatebeleid is nou eenmaal niet geweldig. Verder is de schil van Vonino erg fijn, het lijkt bijna stock Android. Het ziet er dus over het algemeen strak uit, wat we erg kunnen waarderen. Het aantal apps wat zich standaard op de tablet bevindt is klein en het gehalte bloatware is dan ook miniem.
Camera
Wij zijn van mening dat tablets niet gemaakt zijn om foto’s mee te maken. En Vonino vindt dat blijkbaar ook. De kwaliteit van de camera’s zijn niet al te best, zoals we bij eigenlijk alle tablets in dit segment vinden. De achtercamera heeft een resolutie van twee megapixel, en de voorcamera een schamele 0,3 megapixel. De beelden zijn vrij korrelig en wij zouden er dan ook geen vakantiefoto’s mee maken. Voor foto’s maken zodat je dingen onthoudt zijn ze prima, en videobellen lukt ook aardig
Voorcamera:
Achtercamera:
Conclusie
De Vonino Sirius QS is en blijft een budgettablet. Dit betekent dus dat niet alles helemaal tip top in orde is. De volgende punten vallen ons op
Voordelen:
-Afwerking, aluminium behuizing blijft toch mooi
-Design
-Software, bijna stock Android
-Schermkwaliteit is redelijk
Nadelen
-Android 4.2.2 Jelly Bean, update beleid is dus niet je van het
-Oplaadmogelijkheden
-Schermresolutie
-Prestaties
-Camera (al vinden wij dit niet echt een punt dat je mee moet tellen op een tablet)
Al met al een leuke budgettablet voor mensen die nieuws willen lezen en wat filmpjes willen kijken. Maar de gebruiker die wat meer eist van de tablet, kan beter naar een andere kijken.
Beschikbaarheid
De Vonino Sirius EVO QS is onder andere bij de site van Phonebucks te bestellen voor €159,95
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten