Android Auto 18.1 is een update die vooral voorwerk doet voor iets groters

Laura Jenny
Laura Jenny
4 november 2026, 11:48
2 min leestijd

Deze week krijgt Android Auto een update, maar verwacht er niet te veel van. Android Auto 18.1 is er vooral om veel voorwerk te doen. Ook heel belangrijk, maar je merkt er dus als gebruiker niet veel van. Toch schrijven we erover, want er komt wel veel naar het autoplatform toe.

Lees verder na de advertentie.

Android Auto 18.1

Android Auto 18 verscheen een paar weken geleden en sinds vorige week is er voor bètatesters vast een 18.1-variant beschikbaar. De update komt nu echter ook naar de stabiele versie van het platform en het blijkt dat er eigenlijk alleen achter de schermen veel gebeurt. 9to5Google dook in de code en zal vooral dat er nog steeds wordt gekeken om de lichte modus van het platform te verbeteren. Google is al een tijdje bezig met het maken van aanpassingen aan de donkere modus en de lichte modus.

Ook komt er nog altijd een groter redesign aan voor Android Auto. Zo komen er Snelle Instellingen naar het platform waarbij je tegeltjes hebt om makkelijker de basics te regelen. Op je telefoon heb je die al heel lang, maar ook daar worden nog altijd aanpassingen aan gedaan. Op je telefoon kun je daarmee bijvoorbeeld snel de vliegtuigmodus of je hotspot aandoen. Het is ook de plek waar je de helderheid van je toestel kunt veranderen. 

Lees verder na de advertentie.

Het redesign met widgets, waarmee je dus handige varianten van apps krijgt voor de auto, is druk in ontwikkeling. De update, die Cielo heet, lijkt te zorgen dat bijvoorbeeld Google Maps kleiner kan worden weergegeven en dat er bepaalde animaties worden toegevoegd waarmee de apps op een bepaalde manier het scherm inkomen. 

Lees verder na de advertentie.

Het is nog maar afwachten wanneer dit nieuwe design live gaat, maar Google is er overduidelijk mee bezig om het zo goed en wel mogelijk op poten te zetten. Het lijkt ons dat het niet te lang meer duurt.