De Samsung Galaxy S23-serie is onderweg en ze wordt op 1 februari verwacht. Wel tegen een hogere prijs, dat blijkt tenminste uit de laatste geruchten. De dollarprijzen van de Galaxy S23, de S23 Plus en S23 Ultra liggen op straat. Wij rekenen ze voor je om.

Lees verder na de advertentie.
Samsung Galaxy S23-serie
Er is de laatste maanden heel wat informatie gelekt over de aankomende S23-serie van vlaggenschepen, en we kregen al een goed beeld van wat we mogen verwachten. Op 1 februari haalt Samsung het doek eraf, maar tot die tijd zal de geruchtenmolen blijven draaien. Dit keer staan gelekte prijzen in de Verenigde Staten op het programma.
Volgens 9To5Google kost het Galaxy S23-basismodel straks 999 dollar. Voor de S23 Plus betaal je 1099 dollar en de kostprijs van de Ultra-variant bedraagt 1299 dollar. Dat betekent met andere woorden een prijsverhoging van 100 dollar bij elk model, als we de vergelijking maken met de S22-serie. De vlaggenschepen van vorig jaar behielden trouwens dezelfde prijs vergeleken met de S21-serie en dat was ook in Nederland en Belgiƫ het geval.
Prijzen in Nederland en Belgiƫ
Nu is natuurlijk de vraag hoe die prijstoename van de S23-serie zich in euro zal vertalen. En die berekening wordt moeilijk gezien de waardeverhouding tussen de Amerikaanse dollar en de euro sterk is veranderd, vergeleken met het moment waarop de S22-serie vorig jaar is gelanceerd.
Op dat moment was 1 euro meer nog meer waard dan 1 dollar, maar nu zijn de rollen omgekeerd. Als we Amerikaanse prijzen – die met 100 dollar per model zijn gestegen – dus simpelweg omrekenen naar euro, dan krijgen we mogelijk een vertekend beeld te zien. Het lijkt dan namelijk alsof we in Europa helemaal geen prijstoename hoeven te verwachten, maar het is hoogst twijfelachtig of dat in werkelijkheid zo zal uitdraaien. Vorig jaar betaalden we 849 euro voor de Galaxy S22, 1049 euro voor de 22 Plus en 1249 euro voor de Ultra-versie.
Die bedragen lijken niet gek veel te verschillen met de onderstaande omgerekende europrijzen. Alleen verwachten we dat Samsung alsnog de prijsverhoging van 100 dollar ook in Europa (deels) zal doorrekenen. De verwachte prijzen volgens Androidworld kan je onderaan de tabel vinden. Deze prijzen doen meer denken aan de vraagprijzen van de Galaxy S20-serie, die drie jaar geleden hoger lagen. Je betaalde toen 899 euro voor de Galaxy S20, 1119 euro voor de Plus-versie en 1349 euro voor de Ultra-variant. Maar voorlopig blijft de prijs speculatief tot de lancering van de telefoons.
Samsung Galaxy S23 | Samsung Galaxy S23 Plus | Samsung Galaxy S23 Ultra | |
Prijs VS | 899 dollar | 1099 dollar | 1299 dollar |
Prijs NL en BE omgerekend | 829,0 euro | 1013,53 euro | 1197,65 euro |
Prijs NL en BE verwacht | 849-899 euro | 1049-1099 euro | 1249-1299 euro |
Als laatste zijn er nieuwe marketingbeelden van de S23-serie gelekt door de geruchtenverspreider SnoopyTech (via Twitter). Je kan daarop de drie telefoons in verschillende kleuren bewonderen. Bekijk de renders hieronder. Je vindt alle gelekte info over de S23-serie via de knoppen met ‘Meer info’ of de artikelen hieronder.




Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten